Ostatní

Co byste měli o akumulátorech vědět?

Používáte akumulátory? Samozřejmě, že ano. Stačí se podívat na váš mobilní telefon, notebook nebo aku nářadí v dílně, zde všude vám akumulátory pomáhají s tím, abyste svou elektroniku mohli nosit u sebe kamkoliv a nebyli omezeni kabelem. Popularita akumulátorů s postupem času stále vzrůstá a u mnoha druhů elektroniky nebo nářadí, kde bylo zvykem zapojovat kabel do zásuvky, dnes najdeme na trhu modely, které disponují akumulátorem. Myslíte si, že víte o akumulátorech vše důležité?

Akumulátor nevydrží věčně

Současné akumulátory jsou velmi vyspělé, například akumulátor v telefonu, je tak malý a tenký, přitom musí pohánět telefon, který má velký výkon a pracuje se složitými aplikacemi. Každý akumulátor má svou Achillovu patu a tou je klesající množství iontů. Nejvíce používané lánky jsou lithiové a při pravidelném nabíjení kolísá počet iontů lithia a tak se kapacita baterie neustále snižuje. Nejvíce to můžete poznat zhruba po roce používání. S nářadím nemůžete pracovat tak dlouho a telefon musíte mít skoro pořád na nabíječce. U akumulátorů je často uvedená životnost v počtu cyklů nabíjení. Akumulátory mají tedy omezenou životnost. Nejlepší radou je akumulátory vyměnit za nové. Pořízení nových akumulátorů se může zdát jako zbytečně složitý a drahý krok, ovšem není tomu tak. Investice do nového akumulátoru není vysoká a navíc je všechny najdete na jednom místě, v eshopu Aku-shop.cz.

Najdete zde akumulátor do vrtačky, do telefonu, do notebooku, fotoaparátu a hromady další elektroniky. Eshop je velmi rozsáhlý a disponuje vysoce kvalitním zbožím, které vám zajistí dlouhou životnost. Pořízení nového akumulátoru je vhodné, když zaznamenáte, že kapacita výrazně klesla a neustálé nabíjení vás začíná více a více obtěžovat, mnoho lidí si kupuje akumulátory do zásoby. Je to velmi praktický krok, třeba řemeslníci tak mohou se svým aku nářadím pracovat nonstop, když se baterie vybije, jednoduše ji vymění za nabitou. V eshopu vše snadno najdete podle značky a modelové řady, dodání je rychlé a kromě baterií zde můžete pořídit i nabíječky a adaptéry.