Hobby Inspirace Nakupujeme Novinky Tipy & rady Zajímavosti

Elektrická koloběžka do města i do přírody

Elektrická koloběžka vás dopraví rychle a bez námahy kamkoli ve městě a některé modely lze dokonce používat i v lehčím terénu.

Koloběžka do města

Pro pohyb po městě můžete zvolit modely, které mají menší kolečka. Hbitě s ní projedete i úzkými uličkami. Motor nemusí mít extrémní výkon, neboť se s koloběžkou budete povětšinou pohybovat po asfaltu či zpevněných cestách.

Koloběžka na výlety

Pro tento případ můžete volit modely s většími kolečky. Pokud je koloběžka určená především pro výlety, budete se s ní častěji pohybovat po cyklostezkách. Větší bezpečnost a bezpečí nabízejí kolečka gumová, která zajistí komfortnější jízdu.

Dojezd baterie

U elektrických koloběžek je dojezd baterie na jedno nabitá v rozmezí 10-40 kilometrů. Hledisko dojezdu je důležité především v případě, že koloběžku budete častěji využívat jako dopravní prostředek, nikoli pro zábavu.

Výdrž baterie můžete prodloužit mírnou a pomalou jízdou, pohybem po rovinatém terénu, minimální hmotnostní zátěží, dostatečně nahuštěnými kolečky.

Kolečka

Větší kolečka sice nabízejí vyšší rychlost, ale horší ovládání jsou vhodnější pro zkušenější jezdce. V případě začátečníků raději volte kolečka menších rozměrů.

Co se materiálu týká, ten má dopad na rychlost a pohodlí jízdy. Z polyuretanu se vyrábějí kolečka pevná. Jejich výhodou je absence dofukování a není možné je propíchnout. Nevýhodu je tvrdší jízda. Gumová kolečka je potřeba nafukovat, hrozí jejich propíchnutá, ale nabízejí komfortní jízdu.