Hobby

Elektrická koloběžka pro děti i dospělé

Čas při cestě do města či do práce si můžete zkrátit jízdou na elektrické koloběžce. Dříve oblíbená hračka pro děti je dnes skvělým dopravním prostředkem i pro dospělé. Na elektrické koloběžce se můžete dopravit rychle a bez námahy kamkoliv, pokud tam vede zpevněná cesta. Některé modely jsou uzpůsobeny dokonce i pro jízdu v lehčím terénu.

Co je elektrická koloběžka?

Jedná se o koloběžku poháněnou elektromotorem. Ovládání rychlosti je podobné jako na motocyklu. Jízda vyžaduje vaši alespoň minimální asistenci, spočívající v tom, že se při rozjezdu musíte nejprve párkrát odrazit nohou od země. Poté už veškerý pohon za vás převezme elektromotor. Chcete-li udělat něco pro své zdraví, můžete na elektrické koloběžce samozřejmě jezdit i bez pomoci motoru. Pouze musíte počítat s tím, že jízda bude kvůli odporu elektromotoru o něco těžší než na klasické koloběžce.

Jak elektrickou koloběžku vybírat?

Základním rozlišovacím znakem je pevná nebo skládací konstrukce. Skládací elektrickou koloběžku snadno uložíte do kufru auta, kde zabere málo místa. Pevná konstrukce je odolnější a absence skládacího mechanismu snižuje hmotnost koloběžky. Při výběru se zaměřte na parametry jako je dojezd, maximální rychlost, typ koleček (nafukovací nebo plná), výkon motoru (pro každodenní používání jsou vhodnější od 350W výše) a hmotnost.