Hobby Inspirace Nakupujeme Tipy & rady

Elektrická nebo akumulátorová vrtačka

Vrtačka je nepostradatelným pomocníkem profesionálních řemeslníků i domácích kutilů. Neobejdou se bez ní při vrtání otvorů do nejrůznějších materiálů, ale vrtačka se uplatňuje i při utahování či povolování šroubů a vrutů.

Elektrická vrtačka

Oproti akuvrtačkám mají elektrické vrtačky zpravidla větší výkon. Ten oceníte zejména při vrtání do velmi tvrdých materiálů, jako je beton, kámen nebo kov. Důležité je také, zda má vrtačka příklep, který vrtání do tvrdých materiálů ulehčuje. Nevýhodou je nutnost zdroje elektrického proudu a elektrický kabel, který při práci obvykle překáží.

Aku vrtačka

Akumulátorové vrtačky jsou stále oblíbenějším ručním nářadím a na trhu patří k nejžádanějším typům ručního akumulátorového nářadí. Největší výhodou je mobilita, to znamená, že aku vrtačku můžete používat kdekoliv bez ohledu, zda je zde přívod elektrického proudu. Ideální je, pokud máte k dispozici dvě baterie. V případě vybití jednoduše baterii vyjmete, dáte ji do nabíječky a nahradíte ji druhou nabitou baterií. Práci tak nemusíte přerušit čekáním na dobití akumulátoru. K přednostem aku vrtačky patří také universálnost, neboť se s ní dá nejen vrtat, ale i šroubovat. Pořídíte-li si aku vrtačku s příklepem, můžete snadno vrtat do cihlového zdiva.