Ostatní

Elektrocentrála vyřeší vaše problémy s krátkodobou potřebou energie

Elektrocentrály jsou poměrně běžná elektrická zařízení, která dokážou generovat proud po různě dlouhou dobu podle toho, jakého druhu pohonu jsou. Většinou se ale nejedná o levné kousky, protože jde zároveň i o dost propracovaný a kvalitní mechanismus.

Většina lidí a společností tak vlastní elektrocentrály nevlastní, protože by je nedokázala dlouhodobě využít. Návratnost takového nákupu by tak pochopitelně byla nulová, což by žádnému šéfovi nebo účetnímu radost neudělalo. Naštěstí ale existuje možnost jejich jednorázové pronájmu od společností, které se na elektrotechnická zařízení a zdroje specializují.

Vyberte správný zdroj energie

Každá půjčovna elektrocentrál s vámi bude v první řadě řešit, jaký zdroj energie zde budete používat. Dost často se totiž mohou elektrocentrály používat například na místech, kde je trojfázový přísun proudu, ale pro konečné užívání potřebujete už klasický dvoufázový proud. Typicky jde například o stavební práce.

Stejně tak se ale běžně setkáte s tím, že jste na místech, kde není stabilní dodávka elektrického proudu možná, kupříkladu na chatě či při práci v přírodě a novostavbách. V takovém případě bude nejspíše zdrojem pro elektrocentrálu dieselový, či jiný druh motorového pohonu.

Jaký výstupní proud budete potřebovat?

Další důležitou věcí je proud, který je jako výstupní hodnota elektrocentrál. Rozhodně se zde nebavíme o tom, jestli dokáže uřídit jedno či dvě zařízení. Elektrocentrály jsou běžně předimenzovány tak, aby dokázaly poskytnout komfortní napájení i většímu počtu přístrojů a strojů. Základní otázkou pro pronájem elektrocentrály ale zůstává, zdali budete využívat dvoufázový nebo třífázový zdroj energie.

Často nemusí jít nutně o elektrocentrálu

Názvosloví je v oblasti elektrotechniky poměrně dost krušné. Spousta lidí tak podle svých požadavků nepotřebuje ani tak striktně elektrocentrálu jako takovou, ale dokáže mnohem více docenit klasický záložní zdroj elektrické energie. Ten je odlišný v tom, že může mimo jiné obsahovat také kapacitní články, které mohou pomoci překlenout krátkou dobu výpadku proudu. Elektrocentrála oproti tomu potřebuje svůj různě dlouhý čas k tomu, aby nastartovala a stabilizovala pohon.