Ostatní

Jak se mezi sebou liší jednotlivé třídy vysavačů?

Jednotlivé třídy vysavačů jsou na první pohled nerozeznatelné. Je mezi nimi možné najít nějaké odlišnosti? Ano. A my jsme se na ně podívali.

Profesionální vysavače Bosh se mohou pochlubit nejen vysokou kvalitou a robustností, ale také precizní filtrací. A v tomto článku vám ukážeme, jakou třídu si vybrat a jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Základní třídy

Nejen vysavače Karcher nebo Bosh můžeme rozdělit do čtyřech základních tříd podle filtrace. Na trhu tak můžete narazit na klasické hobby vysavače, ale také vysavače Bosh s filtrační třídou L – H. Co jednotlivé třídy nabízí? Jak už samotný název napovídá, tak hobby vysavače se nemohou pochlubit tak dobrou filtrací. Výrobci dokonce ani neuvádí, kolik nebezpečných částic nebo prachu dokáží vyfiltrovat. To se ale u dalších tříd razantně mění.

Třída L totiž nabízí 99% účinnost filtrace. I když se to může zdát jako vysoké číslo, opak je pravdou. Tento typ vysavačů se totiž hodí především na úklid klasického prachu, hrubší suti nebo vývrtů. Vysavače Karcher a Bosh s označením M se pak mohou pochlubit 99,9% filtrací. Své uplatnění najdou především při vysávání dřevěného a sádrového prachu. Vysavače s označením H (99,995 %) zase použijete při vysávání drobných částeček s karcinogeny, bakteriemi nebo viry.

Jaký je mezi nimi rozdíl?

Jedním z rozdílů mezi třídou M a třídou L je také doplněk v podobě hlídání množství vzduchu, který prochází vysavačem. V případě ucpaného filtru nebo plného sáčku tak může vysavač uvědomit pracovníka, který sáček nebo filtr vymění. Vysavače obou tříd jsou ale povětšinou podobné. A příliš mnoho rozdílů mezi nimi nenajdete.

Jestliže si ale chcete jeden z nich pořídit, pak zamiřte na eshop Profinaradi.com. Tam totiž naleznete široký výběr kvalitních vysavačů za rozumné ceny. Hodit se budou především profesionálům nebo velkým provozovnám, kde se tyto vysavače budou moct naplno předvést a maximálně využít svůj výkon.