Ostatní

Klidná i aktivní dovolená na ostrově Brač

Ostrov Brač je největším ostrovem souostroví, jež se nachází ve Střední Dalmácii a zároveň třetím největším v souostroví jadranském. Směrem na sever se svažuje k moři pozvolna, na jihu je naopak velmi strmý.

Díky klimatu, které je výrazně středomořské, je velmi častou volbou pro ubytování chorvatsko. Návštěvníky láká i vysoký počet hodin se slunečním svitem. Na větší části pobřeží se nacházejí pěkné pláže s drobnými oblázky a pískem. Mezi nejkrásnější je pak považována pláž Zlati rat.

Na ostrov se můžete dostat pomocí trajektů ze Splitu, Supetaru nebo Sumartinu. Zastávku v Bolu má také rychlá lodní linka Split – Jelsa na Hvaru. Ve vnitrozemí ostrova se nachází mezinárodní letiště, které je využíváno především během letní sezóny.

Známá letoviska

Mezi důležitá letoviska patří Supetar a Bol. Další jsou pak Sutivan, Milna, Splitska, Postira nebo Povlja. Všechna nabízejí ubytování v hotelech, apartmánech i v soukromí, pro něž jsou k dispozici domky či vily. Objednat si zde můžete i last minute chorvatsko. Širokou nabídku naleznete na webu ubytovanivchorvatsku.cz.

Patříte-li spíše mezi milovníky klidnějších oblastí, vydejte se do jižní části ostrova, kde naleznete klidnější vesničky, kde se dá pronajmout dům u zátoky nebo na opuštěné pláži.

Aktivní dovolená

Pro příznivce aktivní dovolené se nabízí celá řada sportovních aktivit, především pak vodních sportů. Těmi je proslulé hlavně letovisko Bol, kde lze provozovat windsurfing, jachting či potápění. Z Vidovy hory, která je na ostrově zároveň nejvyšší, si můžete vyzkoušet paragliding a velmi zajímavé a lákavé jsou také horské výlety do Dragonjiny jeskyně či poustevny Blaca. Milovníci procházek využijí trasy ze Splitske do antických kamenolomů pod Škripom, které vedou podél pečlivě udržovaných olivových hájů. Na všech stranách ostrova se můžete setkat s nádhernými krasovými fenomény.