Ostatní

Kvalitní nářadí Stanley

Dnes si nikdo neumí představit nejrůznější řemeslnické činnosti bez pořádného nářadí. Tím je myšleno nejen běžné ruční nářadí, jako jsou šroubováky, kladiva, kleště, sekáče a jiné. Také se jedná o ruční elektrické nářadí, kterým jsou vrtačky, brusky, elektrická kladiva. Dalšími pomocníky jsou například akumulátorové stavební vysavače pro suché i mokré sání. Nejmodernějším nářadím je laserová technika. Všechny vyjmenované produkty nesou značku Stanley Fatmax. Uplatňují se ve výrobních provozech, na stavbách či při rekonstrukcích nejrůznějších objektů, v autoservisech, ale i v běžných domácích dílnách.

Kategorie kladiv

V nabídce Stanley Fatmax jsou elektrická kladiva vrtací, sekací a bourací. Každá z těchto podkategorií má své specifické přednosti.

  • Vrtací kladiva – pokud jste k vrtání do tvrdých materiálů dosud používali příklepovou vrtačku, budete mile překvapeni vrtacím kladivem. Vrtání do betonu, železobetonu a kamene zvládne mnohem snadněji, než nejvýkonnější příklopové vrtačky. Na rozdíl od nich má totiž vrtací kladivo výrazně vyšší energii rázu. Toto nářadí je vhodné k vrtání většího počtu otvorů nebo k vrtání do stropu. Nejvyšší účinnost má pneumaticko-mechanický příklep bez přítlaku, takže při vrtání se na kladivo nesmí tlačit. Doporučit lze kladivo SDS-plus, které se vyznačuje skvělým poměrem cena/výkon.
  • Sekací a bourací kladiva – zvláště typ SDS-max je jedinečným pomocníkem při sekání otvorů či bourání zdiva. Typ SFMEH220K má energii úderu 8,5 J, váží jen šest kilogramů a pohodlné držení umožňuje antivibrační a vícekomponentní rukojeť. Toto kladivo je vhodné pro lehké demoliční práce, přípravu povrchu nebo sekání drážek a otvorů v cihlovém zdivu i lehčím betonu. Pro náročné demoliční práce v betonu, železobetonu, kameni i cihlovém zdivu je vhodné kladivo SDS-MAX 1600 W, jehož energie úderu je 5 až 25 J. Váha kladiva je 10 kg a mohutný, robustní a výkonný pneumatický příklepový mechanismus zaručuje mimořádnou odolnost a vynikající výkon.