Inspirace Tipy & rady Zajímavosti

Kvalitní péči o vaše zuby zajistí elektrický zubní kartáček

Elektrický zubní kartáček je potřeba vybírat dle individuálních potřeb. Co vyhovuje jednomu, nemusí být vhodné pro druhého. Je potřeba si uvědomit, v jakém stavu je náš chrup. Zda je zdravý nebo máme nějaké obtíže, mezi něž patří citlivost nebo závažnější problémy.

V současné době si můžeme vybírat mezi dvěma základními modely – kartáček rotačně oscilační a kartáček sonický.

Kartáčky oscilační

Oscilační pohyb kartáčku je kombinován s pulzacemi, díky čemuž dochází k dokonalému odstraňování i odolného zubního plaku a výraznému omezování zbarvení zubní skloviny.

Základ tvoří malá tvarovaná hlavice, která dokonale obklopí zub, díky čemuž je jeho čištění snazší. Hlavice umožňuje dosáhnout i do hůře přístupných míst.

Mezi klady patří i funkce určující potřebnou dobu čištění, menší spotřeba zubní pasty a bezdrátový provoz a to díky dobíjecímu akumulátoru.

Kartáčky sonické

Nabízejí jemné a velmi šetrné čištění zubů na principu sonických vibrací rozkmitávajících štětiny kartáčku. Lze je využívat i na zuby citlivé. Jsou vhodné i pro narušené dásně. Díky tvarovatelným hlavicím dochází k dokonalému kopírování tvaru zubů a kartáček dosáhne i ke všem zubním ploškám.

Stejně jako u kartáčků oscilačních i zde nalezneme funkci pro dodržování doby čištění. Akumulátor umožňuje bezdrátový provoz.