Ostatní

Mějte pozemek pod ochranou fotopasti

Máte strach ze zlodějů, vandalů, stalkerů nebo kohokoliv jiného, kdo by mohl vniknout na váš pozemek? Většina lidí nemá ponětí, co se děje na jejich pozemku v momentě, kdy odjedou z domu. Je to nepříjemný pocit a můžete se ho snadno zbavit díky vynálezu, který se používá v mnoha oblastech, fotopasti.

Fotopast na vašem pozemku

Zajisté umíte zacházet s digitálním fotoaparátem, fotopast má s fotoaparátem určité znaky společné, jen funguje zcela samostatně. U fotopasti si nastavíte základní věcí, třeba v jakých hodinách bude aktivovaná nebo jestli má snímat fotografie nebo videozáznamy. Následně ji umístíte ji na místo, odkud bude monitorovat váš pozemek. Fotopast je malá, nenápadná a má maskovaný vzhled. Nejlepším místem pro její umístění je strom, kde se stane prakticky neviditelnou. Fotopast má a svém těle velmi citlivé PIR čidlo, které reaguje na tepelný pohyb. Když na váš pozemek zavítá člověk nebo zvíře, fotopast ho okamžitě zaznamená a vyfotí. Jelikož fotopast reaguje ve zlomku sekundy, je nemožné přes fotopast projít bez záznamu.

Výhodou je, že fotopast funguje i za naprosté tmy, k tomu ji pomáhá noční přísvit, takže vyfotí vetřelce i v nočních hodinách. Jelikož jsou fotopasti na baterie, mohou být umístěny kdekoliv, tedy nejen u domu, ale třeba i na zahradě, v lese a na dalších místech. Záznamy z fotopast se ukládají na paměťové kartě a následně si je můžete prohlédnout na počítači nebo třeba na těle fotopasti, pokud disponuje displejem. Na trhu jsou i fotopasti s GSM modulem, které vám pořízené snímky zašlou na telefon formou MMS nebo na email. Pokud postrádáte a svém pozemku kvalitní bezpečnostní prvek, fotopast vám ho spolehlivě zajistí. Ceny fotopastí nejsou vysoké a tak si může fotopast zajistit prakticky kdokoliv a mít dokonalý přehled o všech lidech, kteří se dostanou na střežený pozemek.