Inspirace Nakupujeme Tipy & rady

Mikrovlnná trouba šetří čas i prostor

Díky „mikrovlnce“, jak se mikrovlnné troubě zjednodušeně říká, si může ohřát jídlo i malé dítě. Některé typy dokonce obsahují více funkcí, než je pouhý ohřev jídel či nápojů. Kromě ohřívání či rozmrazování potravin některé typy zcela nahradí klasickou troubu a dá se v nich i péct nebo grilovat. K přednostem mikrovlnek patří také fakt, že ušetří místo, což oceníte zejména v malé kuchyni. Před výběrem mikrovlnné trouby se nejprve zamyslete, jak často a k čemu ji budete vlastně používat.

Na co se při výběru zaměřit?

Základním parametrem je, zda se jedná o mikrovlnku volně stojící nebo vestavnou. První variantu můžete umístit kamkoliv v dosahu elektrické zásuvky a navíc je cenově dostupnějším typem. Vestavné trouby jsou zabudovány přímo do kuchyňské linky, takže v moderní kuchyni vypadají lépe. Také je to praktičtější, neboť můžete čistit pouze její přední stranu. S tímto řešením je ale potřeba při plánování kuchyně počítat předem.

Další parametry

Mikrovlnky se liší také počtem funkcí. Monofunkční slouží čistě k ohřevu nebo rozmražování potravin, jelikož využívají pouze mikrovlny. Universálnější jsou tzv. Bifunkční mikrovlnky, které mají navíc gril. Posledním typem jsou multifunkční trouby, u kterých je doplněn systém ohřevu horkým vzduchem, takže jsou vhodné i k zapékání.