Inspirace Nakupujeme Tipy & rady

Na co se zaměřit při výběru nové pračky?

Automatická pračka je v dnešní době standardním vybavením téměř každé české domácnosti. Šetří mnoho času i námahy. Na trhu existuje velké množství automatických praček, ovšem při jejich výběru postačí řídit se základními pravidly.

Jak jste velká rodina?

S vyšším počtem členů rodiny je logicky více špinavého prádla. Poku je budete prát hodně prádla, zaměřte se na pračky, do kterých se vejde minimálně 5 kg prádla.

Pračky s předním plněním

Pračky s předním plněním jsou u nás nejvíce používané. Prosklenou částí snadno kontrolujete stav prádla. Vrchní část se dá využít jako odkládací prostor nebo na něj můžete dát sušičku.

Pračky s předním plněním se vyrábí v mnoha velikostech, kdy jsou schopné pojmout až 13 kg špinavého prádla, proto se hodí také do hotelů nebo ubytoven.

Pračky s vrchním plněním

Pračky s vrchním plněním jsou vhodné do malých bytů, kde musí obyvatelé přemýšlet především prakticky a funkčně. Na druhou stranu tím současně přichází o odkládací prostor.

Pračky se sušičkou

Pokud bojujete ve svém domově s místem, je spojení dvou spotřebičů pro vás ideální, ovšem problém nastává ve chvíli, kdy se jedna z části rozbije. V té chvíli jste bez obou spotřebičů.

Další nevýhodou praček se sušičkou je, že více prádla vyperou, než usuší.