Ostatní

Na co si dávat pozor v inzerátech s nabídkou práce?

K hledání nové práce může vést hned několik důvodů, naštěstí jsou pryč doby, kdy jste museli obcházet jednotlivé zaměstnavatele s ručně psaným životopisem, obvolávat známé a příbuzné a zajímat se, zda mají u nich ve firmě volné místo. Pracovní portály zjednodušili nejen žadatelům hledání práce, ale také zaměstnavatelům najít ty správné zaměstnance. Ačkoli jobimi.cz patří mezi pracovní portály, které zveřejňují pouze nabídky práce spolehlivých a seriózních zaměstnavatelů, nedokáže vám zaručit, že najdete práci zcela podle vašich představ. Jak neztrácet čas s pracovními nabídkami, které nejsou přesně pro vás?

Na co konkrétně se v inzerátu s nabídkou práce soustředit?

Inzerát si pozorně přečtěte, abyste měli jasnou představu o základní povaze pozice a o tom, co zaměstnavatel hledá. Pak si položte tyto ústřední otázky:

  • Líbila by se mi tato práce?
  • Je finanční ohodnocení dostatečné?
  • Je umístění vhodné?
  • Byl by to krok vpřed v mé kariéře?
  • Je v nabídce zmíněn nějaký jediný úkol, který bych buď nebyl schopen nebo nebyl připraven?

Pokud je inzerát jasný a informativní, měl by poskytnout odpovědi na tyto otázky a poskytnout vám základ pro rozhodnutí, zda pokračovat a přihlásit se, nebo přejít na další v nabídce jobimi.cz

Ačkoli patří mezi nejvyhledávanější nabídky práce Praha, pro vás to nemusí být to pravé.

Prozkoumejte web společnosti, kam jste odeslali svůj životopis

Někdy je ku škodě, když je inzerát nejasný a zmatený. Některé jsou nemotorně poskládané, jiné předpokládají příliš mnoho znalostí, kterým nerozumí nikdo kromě interních kandidátů, a několik z nich je formulováno záměrně neprůhlednými termíny, často proto, aby vyvolaly kreativní odezvu uchazečů. Pokud některý z těchto případů nastane, proveďte průzkum o organizaci online. Pokud to stále nevyjasňuje povahu práce, proveďte zdvořilý dotaz, abyste uvedli podrobnosti, a teprve potom se rozhodněte, zda stojí za to poslat svůj životopis. Práce Most může být ta pravá, proto se nebojte na cokoli zeptat.