Hobby Nakupujeme Tipy & rady

Na elektrokole do města i do přírody

Elektrokola jsou nejnovějším hitem ve světě jízdních kol. Ulehčují šlapání, provozní náklady jsou minimální a ekologický pohon umožňuje ujet velké vzdálenosti i méně zdatným cyklistům. Elektrokolo je vlastně klasické jízdní kolo, které pomocí systému elektrického pohonu pomáhá jeho uživateli v jízdě. Elektro-pohon doplňuje sílu, kterou cyklista vynakládá při šlapání. Snadněji tak vyjedete i prudké stoupání, které by vás bez elektrického pohonu nejspíš přimělo k sesednutí a k chůzi vedle kola. Stupeň intenzity pohonu lze volit pomocí ovládacího panelu na řídítkách. Nezanedbatelnou výhodou elektrokol je také fakt, že nemusíte skládat řidičské zkoušky a platit povinné ručení.

Jak vybrat správný typ elektrokola

Základním rozlišovacím znakem je typ elektrokola, kterým může být trekingové a crossové, městské, horské, dále dámské, juniorské nebo i skládací elektrokolo. Na výběr jsou dále elektrokola s předním nebo zadním pohonem. Přední pohon je vhodný pro jízdu na silnicích či ve městě, zadní pohon je ideální do mírného terénu. Pro ježdění v náročném terénu jsou nejlepší elektrokola se středovým pohonem. K dalším důležitým parametrům patří baterie, programy nebo nosnost.

Využití elektrokol

Elektokola jsou vhodná pro mnoho účelů. Dá se na nich pohodlně jezdit do práce, na výlety do kopcovitého terénu, ale také je lze využívat pro efektivní kardio trénink. Městské elektrokolo vám usnadní pohyb ve velkoměstě, cestu na nákupy nebo přesuny mezi úřady. Treková a krosová elektrokola jsou ideální na výlety do přírody třeba o s brašnami na nosiči. Horská elektrokola jsou určena k adrenalinovým jízdám v horském terénu.