Ostatní

Nákup nových baterií do nářadí se vyplatí

Práce s aku nářadím je velmi příjemná. Pokud jste dříve pracovali s nářadím, které je potřeba zastrčit do zásuvky, jistě si pamatujete, jak jste s sebou museli nosit také prodlužovací kabel, jak vám kabel překážel při práci a jak jste se vztekali, když jste o kabel náhodou zakopli. Práce s aku nářadím je příjemná a hlavně s ním můžete pracovat bez omezení v místech, kde není elektrická zásuvka.

Pokud s nářadím pracujete každý den, pravděpodobně se vám už stalo, že vám přestala fungovat baterie nebo že postupně nevydržela nabitá dostatečně dlouhou dobu. Mnoho lidí si tak raději koupí nové aku nářadí, třeba vrtačku. Když je problém v akumulátoru, rozhodně byste jako první neměli kupovat nové nářadí, ale jen baterie do vrtačky. Je jedno o jaké nářadí jde, akumulátory mají omezenou životnost, která je daná určitým počtem cyklů nabíjení. Mohou za to ionty lithia, které postupem času kolísají a baterie tak ztrácí postupně na kapacitě.

Nové baterie

Koupení nových baterií není náročné a jde jen o malou investici. Veškeré baterie najdete v eshopu Baterie24.cz. Jsou zde baterie téměř pro každé nářadí a najdete je snadno podle značky a modelové řady. Následně je stačí objednat a můžete s vaším aku nářadím pracovat, jako když bylo nové. Akumulátory z eshopu jsou velmi kvalitní a za rozumnou cenu. Nemusíte tak navštěvovat autorizované prodejny nebo servisy kvůli každému kusu nářadí, zde seženete vše na jednom místě a můžete si to nechat dopravit až domů. Stejně snadno zde seženete i nabíječky.

Klesající kapacita baterie se časem stane značným omezením a pokud začne omezovat i vás, je to vždy jasný signál k tomu, abyste baterii vyměnili. Baterie je vhodné měnit vždy po 1-2 letech používání, záleží samozřejmě, jak často s daným nářadím pracujete. Eshop nabízí také baterie a nabíječky i pro ostatní druhy elektroniky, od telefonů až po notebooky, stane se tak spolehlivým partnerem pokaždé, když akumulátor ve vaší elektronice přestane plnit svu funkci.