Inspirace Novinky Tipy & rady Zajímavosti

Pomalé hrnce – to je moderní způsob vaření

Pomalé hrnce nabízejí pro vaření celou řadu výhod. Patří mezi ně především šetrná úprava potravin při nízkých a stálých teplotách, čímž se zachová maximum chuti, omezí se ztráta živin, v potravinách zůstávají zachovány jejich nutriční hodnoty. Pro vaření je potřeba méně soli a tuku. A mezi nezanedbatelné aspekty patří také úspora času, energie i nádobí.

Podle čeho vybírat?

Pokud přemýšlíte nad tím, že si takový hrnec také pořídíte, soustřeďte se především na příkon a objem.

Příkon má vliv na výkon hrnce a ovlivňuje také schopnost dosáhnout stálé a rovnoměrné teploty. Příkon závisí i na objemu. Pokud si chcete pořídit hrnec větší, je potřeba i vyššího příkonu. U základních hrnců se příkon pohybuje v rozmezí 150-250W. Pokud chcete hrnec multifunkční, který zvládá kromě vaření i další funkce, mezi něž patří pečení ři opékání, příkon se pohybuje od 1000W. Objem hrnce pro větší rodinu by se měl pohybovat kolem 5,5 litru.

Nabídka funkcí

Pomalé hrnce disponují celou řadou funkcí. Patří mezi ně stupně výkonu (ohřev, nízká teplota, vysoká teplota), časovač (umožňuje nastavit dobu vaření), displej (zobrazuje dobu vaření, případně výběr programů), udržování teploty (ta je udržována i po ukončení vařícího programu).

U dražších modelů se můžeme setkat ještě s dalšími programy, neboť často bývají multifunkční. Patří mezi ně opékání nebo vaření v páře. Součástí je také některé příslušenství, především pak nástavce pro různé druhy úpravy pokrmů.