Hobby Inspirace Nakupujeme Tipy & rady Zajímavosti

Pomalý hrnec vám ušetří spoustu času

Pomalý hrnec je úžasný vynález, který šetří čas a také náklady na elektrickou energii. Hrnec napájený elektřinou stačí zapnout a jídlo se připravuje několik hodin bez našeho dohledu. Nemusíte se bát připálení ani překypění. Ušetřený čas můžete věnovat jiným povinnostem v domácnosti, nebo si vyjít klidně na procházku s pejskem. Chutný pokrm vám může pomalý hrnec připravit i přes noc.

Princip fungování

Princip spočívá v pomalém vaření, které trvá podle potřeby čtyři až deset hodin. Jídlo se vaří při teplotě kolem 95°C. Suroviny stačí nakrájet, vložit do hrnce, zamíchat, zakrýt pokličkou, nastavit časovač, zapnout a o další dění se již nemusíte zajímat. Po uplynutí nastaveného času se hrnec sám vypne a poté pouze udržuje teplotu.

Co lze v pomalém hrnci vařit?

Jde o velmi šetrné a dietní vaření, neboť není nutné dávat tuk. Metoda je šetrná i k vitamínům, navíc se neodpařuje voda, a proto se pokrm nepřipálí a je šťavnatý. V pomalém hrnci můžete vařit polévky, guláše, omáčky, dušenou zeleninu, francouzské brambory, maso a masové rolády. Během vaření můžete pokličku kdykoliv zvednout a podle libosti pokrm dochucovat nebo zahušťovat.

Druhy pomalých hrnců

Na trhu jsou nejčastěji nabízeny pomalé hrnce o objemu 3,5 nebo 6,5 litru. Idální jsou hrnce s časovým spínačem, který umožňuje nastavit čas vaření podle druhu jídla. Velikost a tvar nádoby by měla odpovídat počtu osob v domácnosti a druhu pokrmů. Zaměřte se i na materiál, ze kterého je pomalý hrnec vyroben, neboť od toho se odvíjí jeho vlastnosti a možnosti využití.