Inspirace Tipy & rady

Připravte si mleté maso doma rychle a snadno

Trendem poslední doba je domácí příprava surovin pro vaření. Nejinak tomu je u mletého masa, které se využívá jak na přípravu hamburgerů, tak i dalších domácích pokrmů.

Hitem poslední doby se proto stává elektrický mlánek na maso, díky němuž si připravíte mleté směsi během chvilky a bez jakékoli námahy, kterou musíte vynaložit u mlýnku ručního. Díky vyměnitelným nástavcům je to také pomocník multifunkční.

Víte, na co se při výběru mlýnku zaměřit?

Především je to rychlost mletí, kterou výrobce deklaruje množství masa v gramech, jež mlýnek zpracuje za hodinu. Částečně souvisí i s příkonem. Mlýnek, který má vyšší příkon také méně zatěžuje motor a díky tomu má i delší životnost. Možná si nyní povzdychnete nad spotřebou energie, ta je však zanedbatelná, neboť přístroj používáte vždy jen krátkou dobu.

Modernější modely mají také ochranné automatické vypnutí motoru v případě, že by došlo k přehřátí, které by mělo za následek poškození.

  • Příslušenství

Hrubost mletí určují kotouče, které se dají snadno vyměnit pro požadovanou hrubost. Nejčastěji bývají tři, ale některé modely mají i větší počet. Některé modely nabízejí také nástavce strouhací, které jsou určené pro zpracování zeleniny.

  • Materiál jednotlivých částí

Šnek a celé zařízení sloužící pro mletí, by mělo být vyrobeno vždy z kovu. U ostatních částí pak závisí na výrobci a modelu. U některých mlýnků se setkáme s plasty a u některých s kovem. Kovové mlýnky jsou těžší, ale méně hlučné.