Rozbili jste displej u iPhonu? Oprava je jednoduchá

Pokud jste si rozbili displej u svého iPhonu, za určitých podmínek je možné jej oživit. Ušetříte a zároveň nebudete muset čekat na jeho opravu.

Telefon vám spadne displejem dolů a po sebrání na něm máte nechvalně známého pavouka. Pokud se vám právě tohle v nedávné době stalo, nemusíte zoufat. Existuje totiž několik způsobů, jak váš displej efektivně opravit. A na jeden z nich se v následujících řádcích podíváme.

Jaké musíte splnit podmínky?

V tomto článku se nebudeme bavit o klasické výměně displeje jeden za jeden. Existuje totiž mnohem lepší způsob, jak váš iPhone opravit. A tím způsobem je repase. Jestliže se vám tedy podaří LCD displej iPhone 5S nebo vyšších modelů rozbít, můžete se pořád těšit z výhod originálního displeje. Pokud si tyto výhody sečteme, není jich zrovna málo.

Originální LCD display iPhone 7 se může pyšnit věrnějším podáním barev než u druhovýroby. Vyměněný displej sice stále může nabízet srovnatelné výsledky, nikdy ale nebudou tak dobré jako u toho originálního. To samé platí i o funkčnosti, která je i po porušení displeje mnohem spolehlivější a výrazně lepší.

Repase je lepší možnost

Jak tedy můžete vidět, měnit originální iPhone 5S LCD displej za nový není příliš dobrý nápad. Aby ale bylo možné ten starý repasovat, je potřeba, aby displej zůstal v pořádku. Jestli je nefunkční zjistíte jednoduše. Pokud po pádu telefon nereaguje na dotyky, případně vůbec nefunguje, zřejmě nebude možné repasi provést. I v tomto případě ale nezoufejte. Stále se může jednat o banální problém v podobě uvolněného kabelu, který v servisu snadno opraví.

Pokud tedy displej splňuje podmínky, můžete ho nechat repasovat. Repase zpravidla trvá jen několik minut, takže stačí chvíli počkat. Časová náročnost je nízká zejména z důvodu, protože není nutné provádět velké množství práce. Opravář pouze odstraní zbytky skla a pod velkým tlakem nalepí nové. Procedura je tím pádem i výrazně levnější než při výměně celého displeje.