Nakupujeme

Tipy na nejlepší elektronické dárky: Co si přát či darovat ostatním pod stromeček?

Hřejivé ponožky a papuče udělají pod stromečkem radost leda tak někomu v důchodovém věku. A dost možná ani to ne. Žijeme v digitální éře a obklopují nás technologické vymoženosti všeho druhu – tak proč nechopit příležitost za pačesy a neudělat někomu radost skvělým elektronickým dárkem? Připravili jsme pro vás horké tipy na věcičky, které se stanou hitem letošních Vánoc.

Herní konzole

Jasnou jedničkou mezi elektronickými dárky jsou nejnovější herní konzole. Dominuje PlayStation 5, který je bohužel i po roce od uvedení do prodeje krajně nedostatkovým zbožím. Naštěstí se nabízí různé alternativy – starší, ale stále dostatečně výkonný PlayStation 4 Pro nebo povedené Nintendo Switch. A samozřejmě Xbox Series X.

Arduino

Hodil by se vám tip na dárek pro někoho, kdo si nejen rád hraje, ale i tvoří? Pak je jasnou volbou Arduino. Otevřená platforma na bázi mikronotrolerů ATmega umožňuje bastlení různorodých zařízení – od jednoduchého projektu, jehož jediným cílem je rozblikání diody až po komplexní systém chytré domácnosti. Skvělým východiskem pro začátečníka je předpřipravený Arduino Kit, který obsahuje spoustu komponentů i detailní návody.

Chytré hodinky

Apple nedávno představil nejnovějšího a nevyspělejšího zástupce série iWatch a ukázal, že v minulosti nevytasil zdaleka všechny trumfy. Sedmá generace nabízí široké spektrum funkcí zabalených do elegantního a tradičně minimalisticky pojatého šasi. Ale bez ohledu na to, jestli vám rozpočet umožní pořízení iWatch 7, nebo jiných, o něco levnějších chytrých hodinek z produkce konkurenčních výrobců, určitě neuděláte chybu. Smart watch, stejně jako v loni, patří i letos mezi nejatraktivnější elektronické dárky.

Chytrý kávovar

Redakční výběr nejlepších elektronických dárků zakončíme pomocníkem, který by neměl chybět v žádné moderní domácnosti, jejíž obyvatelé holdují voňavé kávě. Smart kávovary válcují tradiční koncepci integrací s mobilní aplikací a hlasovým ovládáním. Jinými slovy – umožňují přípravu kávy s důrazem na dokonalou kontrolu všech fází procesu i z gauče. Třešničkou na dortu je možnost uložení receptury pro jednotlivé profily. Kávovar díky tomu bezpečně pozná, co po něm konkrétní uživatel chce.