Inspirace Nakupujeme Tipy & rady

Vyberte si domácí pekárnu vhodnou pro vaše potřeby

Především milovníci čerstvého pečiva uvítají možnost mít čerstvě upečený chleba ve chvíli, kdy vstávají z postele. Že to není možné, ale ano. Dokáže to domácí pekárna.

Jaké výhody pekárna nabízí?

Sami si namícháte suroviny, ze kterých se bude pečivo připravovat. Pekárnu si můžete nastavit tak, aby byl chléb připravený přesně na dobu, kdy potřebujete. Pokud si vyberete kvalitní pekárnu, můžete v ní připravovat i jogurty či domácí marmelády. Pekárny také umí připravit kynuté těsto na buchty a další kynuté dobroty.

Podle čeho vybrat hodný model?

Nejprve popřemýšlejte, jak často budete pekárnu používat a co v ní chcete všechno připravovat. Dalším důležitým faktorem je počet strávníků, pro něž budete pekárnu používat. Velkou roli hraje také velikost nádoby určené k pečení a počet míchacích háků. Větší modely nabízejí výměnné nádoby- jednu velkou nebo dvě menší na různé druhy chlebů, jež lze připravovat současně.

Široké možnosti nabízí i různé volby programů. Pokud máte rádi různé přísady do pečiva, které ozvláštní chuť, pak je ideální volbou pekárna s dávkovačem surovin, který využijete třeba pro oříšky, rozinky nebo semínka.

Ač se to nezdá, tak důležitou roli hraje i přívodní kabel, především v malé kuchyni či s malým množstvím zásuvek.

Pokud chcete nechat pekárnu umístěnou stabilně na kuchyňské lince, je potřeba volit takový model, který nemá členitý povrch a vystouplé části. Pro snadnější údržbu jsou vhodná tlačítka dotyková.

Chcete-li péci chleba přes noc, měla by vás zajímat také hlučnost během provozu.