Ostatní

Z čeho se skládá každá klimatizace?

Každá klimatizace se skládá ze dvou základních součástek. O jaké části se jedná? To vám ukážeme v tomto článku.

Klimatizace do bytu Pardubice je poměrně složitý systém. Pokud bychom si ho měli rozebrat do posledního šroubku, četli byste teď místo stručného článku odborný elaborát. V následujících řádcích vám proto přinášíme zjednodušenou verzi toho, z čeho se vlastně klimatizace do domu Pardubice skládají.

Základní rozdělení

Každá klimatizace Pardubice se skládá ze dvou základních částí. Mezi ně patří vnitřní jednotka a venkovní jednotka. Vnitřní jednotka bývá zpravidla umístěna u stropu interiéru, kde zbytečně neruší a mnohdy vhodně doplňuje daný interiér. Venkovní jednotka je pak umístěna ve vnější částí objektu. A díky jejím rozměrům ji rozhodně nepřehlédnete.

Ve vnitřní jednotce je zabudovaný kompresor – jádro celého systému. Obě jednotky jsou pak propojeny potrubím. To slouží pro odvod a přívod chladiva. Dále jsou obě jednotky propojeny ovládacími kabely a elektrickým napájením, bez něhož by celá soustava klimatizace Pardubice nemohla fungovat.

Další podrobnosti

Kabeláž ale není to jediné, co zajišťuje hladký chod celého klimatizačního systému. Žádná klimatizace se totiž neobejde bez vhodného umístění na obou stranách stěny. Vnitřní jednotku je proto dobré umístit tak, aby mohl vzduch volně a bez překážek proudit. Dbejte ale také na to, aby na nikoho přímo nefoukala. Předejdete tak zbytečným absencím kvůli onemocnění. A to především během léta.

Venkovní jednotka je výrazně větší než ta vnitřní. Proto se umisťuje tak, aby zbytečně nenarušovala vzhled budovu. Nejčastěji je proto umístěna na střeše, terase nebo na zahradě. V některých případech je možné ji umístit například do skladu, půdních prostor nebo do sklepa, kde nebude zbytečně rušit vzezření vašeho objektu.