Ostatní

Zjistěte, jestli se vás stále týká roční hlášení, je tu nový zákon o odpadech

Máte přehled o všech nových zákonech, které přichází v platnost? Zdá se to skoro nemožné všechny změny sledovat. Naštěstí stačí sledovat jen zákony, které se nás přímo týkají, ale ani těch není zrovna málo. Jestliže patříte k lidem, kteří mají povinnost pravidelně zpracovávat roční hlášení, měli byste vědět, jaké změny přinesl nový zákon o odpadech 541/2020 Sb.

Důležité změny, které platí od roku 2021

Co se týče ročního hlášení za odpady, doposud platilo, že ho musíte zpracovat a odeslat na ISPOP v případě, že za rok vyprodukujete přes 100 tun běžného nebo 100 kilogramů nebezpečného odpadu. Od roku 2021 se tento limit mění, ne však u běžného odpadu, ale u nebezpečného, kde se limit navýšil na 600 kilogramů. Pro celou řadu menších producentů nebezpečného odpadu to znamená velmi pozitivní zprávu, protože roční hlášení už zpracovávat nemusí. S touto změnou však nemizí povinnost produkci odpadu průběžně evidovat, to je stále potřeba, abyste mohli před případnou kontrolou dokázat, že limity splňujete.

Další důležitou změnou je změna termínu, do kterého je třeba roční hlášení za odpady odeslat na ISPOP. Termín se posunul až do konce února. Až budete zpracovávat roční hlášení za odpady 2022, čas máte nově až do 28.2.

Problematiku odpadů už nemusíte řešit sami

Mnoho lidí si zvyklo, že se brodí všemi byrokratickými povinnostmi svépomocí. Pokud vás už užírá množství povinností, které vás jen obírají o čas a životní sílu, svěřte je externím specialistům, které najdete na Rocnihlaseni.cz. Jejich služeb využívá stále více lidí. Služba je velmi levná, stačí zaslat podklady, zaplatit poplatek a odborníci se postarají o včasné zpracování ročního hlášení a jeho odeslání na ISPOP. Proč dělat věci složitě, když existuje i jednoduchá cesta.